nike sb dunk nike sb x soulland zoom dunk high pro qs shoes p 3138.html off white x nike sock dart the thirteen off white nike sock dart release date off white x nike sock dart first look off white nike sock dart release date off white nike sock dart nike sock dart upcoming releases nike blazer mid off white off white nike blazer studio mid aa3832 001 release date B078J2Q4KH off white nike blazer mid wolf grey pure platinum off white x nike blazer studio mid 2018 virgil abloh nike blazer studio mid wolf grey pure platinum black cool grey nike blazer studio mid off white theres nothing vanilla about the latest off white x nike blazer preview off white nike blazer studio mid pale vanilla black off white x nike air max 97 elemental rose release info the 10 nike air max 90 sail white muslin 801893 off white nike air max 97 og elemental rose barely rose white black aj4585 600 release date off white nike air max 90 new photos keyword nike+air+max?crumbs=543
Grupy wsparcia
adidas eqt support adv primeknit zebra release date adidas eqt support adv primeknit zebra new images adidas eqt support adv primeknit zebra release date adidas eqt support adv primeknit zebra adidas eqt support adv zebra coming soon adidas eqt support adv primeknit zebra ba7496 adidas eqt support adv core black adidas eqt support adv grey core black adidas eqt support adv core blackturbo red dropped today adidas eqt support adv core black adidas eqt support adv camo pack adidas eqt support adv camo pack adidas eqt support adv camo pack adidas eqt support adv green camo adidas eqt support adv camo pack first look adidas eqt support adv shadow available now adidas eqt support adv shadow adidas eqt support adv shadow adidas eqt support adv shadow adidas eqt support adv primeknit black white

Grupy wsparcia dla osób z afazją z Polski

SPOTKANIA  - GDY UDAR ODBIERA MOWĘ 

To nie jest dolegliwość rzadka. 

Niemal z dnia na dzień osoba cierpiąca na afazję nie może brać udziału w rozmowach, nadążać za telewizją lub radiem, korzystać z telefonu. Trudno jest jej  pisać listy,  pisma, wyrażać swoje potrzeby. Taki stan prowadzi  do zagubienia, izolacji, problemów ze związkami, poczucia utraty zaufania ,samotności, depresji, nieporadności.

 Bliscy przyjaciele lub rodziny żyjące z takimi osobami, jak afatycy, mimo dobrych chęci, często nie potrafią właściwie pomóc. Nie wiedzą  co robić, żeby tak chorych, jak i siebie nie zniechęcać  do wzajemnych kontaktów; jak i w czym  pomagać, kiedy wyręczać, wspierać, jak rozmawiać. Prowadzi do izolacji osoby chorej od najbliższych i całego społeczeństwa. Dlatego niezmiernie istotne jest aby każdy, kto ma kontakt z osobą dotkniętą taką niesprawnością  posiadał pewną minimalną wiedzę na ten temat. 

Jak ją zdobywać? Nie ma przecież  sieci placówek, które by się tym zajmowały. Pozostaje zatem samopomoc.  

Poszczególne osoby bądź fundacje czy stowarzyszenia zorganizowały miejsca (sekcje), gdzie spotykają się osoby dotknięte afazją w całej Polsce.  

 

POZNAŃ

Stowarzyszenie „Afazja” zaprasza do klubu afatyka w Poznaniu.

Klub Afatyka zaprasza osoby z afazją na bezpłatne zajęcia. 

Spotykamy się od  września 2013 r., co tydzień w poniedziałek o godzinie 18:00 przy herbacie i ciasteczku w siedzibie Klubu Seniora w nowym, parterowym pawilonie administracji na os. Stefana Batorego 38 A w Poznaniu (u zbiegu ulic Umultowskiej i Opieńskiego), przy przystanku autobusowym na os. Batorego II (46, 74, 91, 98 i 248).

Miejsce spotkań jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych, w wózkach inwalidzkich. W pobliżu znajduje się dogodny parking.

W tym Klubie mogą się spotykać nie tylko afatycy, lecz także ich rodziny wspierające chorych.

Opiekę nad osobami z afazją będzie sprawować neurologopeda, w czasie naszych spotkań ich opiekunowie mogą wymieniać się doświadczeniami. To pomaga – łatwiej wtedy zwyciężyć chorobę – mówią. 

Klub założyła osoba cierpiąca na afazję, która utraciła mowę i możliwość posługiwania się językiem po udarze mózgu. 

Więcej informacji pod numerami telefonów do Klubu Seniora tel. 8241140 lub 693295202.

 

GLIWICE

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Inwalidów i ich Przyjaciół (SON) w Gliwicach zaprasza na zajęcia sekcji afazja.  

W 2003 roku Pani dr Małgorzata Szalińska – Otorowska, logopeda  założyła “A-Afazja Klub” wspierający osoby chore z afazją a także ich rodziny.

Klub ten obecnie tworzy sekcję AFAZJA Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych (SON) w Gliwicach.

Zajęcia bezpłatne odbywają się w każdą ostatnią środę miesiąca w godzinach 16:00 – 18:00 przy ulicy Zwycięstwa 34 (oficyna) Gliwicach.

 Zajęcia prowadzone są przez logopedów, psychologa i lekarza neurologa.

Stowarzyszenie  Osób Niepełnosprawnych, Inwalidów i Ich Opiekunów i Przyjaciół  

(SON) 

ul. Młodych Patriotów 30/3

44-100 Gliwice 

Tel.  32/ 332 - 44 - 41

www.sonata.clan.pl

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

WARSZAWA

Warszawski Sens Terapii zaprasza wszystkie osoby z afazją na bezpłatne spotkania

Sens Terapii zaprasza do Klubu Afatyka. 

Spotykamy się od września w każdą środę o godzinie 18:00 przy ul. Wiertniczej 45 lok 3 w Wilanowie, przy herbatce i ciasteczku.

Więcej informacji pod numerami telefonów 502 821 454

Sens Terapii 

ul. Wiertnicza 45 lok. 3

Warszawa - Wilanów

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.:502 821 454, 788 670 086

www.sensterapii.pl

TRÓJMIASTO

Fundacja Wsparcia Osób z Zaburzeniami Komunikacji „Między Słowami” zaprasza na zajęcia treningu grupowanego dla osób z afazją w Trójmieście 

Gdynia  - poszczególne zajęcia na www.miedzy-slowami.org.pl

Fundacja Wsparcia Osób z Zaburzeniami Komunikacji „Między Słowami”

 ul. Świętojańska 87

81-389 Gdynia

tel.: 535 600 019

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 Gdańsk - poszczególne zajęcia na www.miedzy-slowami.org.pl

Fundacja Wsparcia Osób z Zaburzeniami Komunikacji „Między Słowami”

 ul. Świętojańska 87

81-389 Gdynia

tel.: 535 600 019

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W lipcu 2013 r. rozpoczęły się zajęcia treningu grupowego dla osób z afazją w Gdańsku. Po dwóch latach działalności możemy pomóc również mieszkańcom tego miasta. Władzom Gdańska spodobała się nasza inicjatywa. "Afazja" nadal jest słowem z jednej strony magicznym, z drugiej "ale o chodzi?".

Rozmawiajmy o afazji i z afazją!

SŁUPSK

Zajęcia dla chorych z afazją – kontrakt z NZF w  Słupsku 

Zapraszamy wszystkie osoby z afazją na godzinne zajęcia usprawniające funkcje mózgowe.

Zajęcia prowadzone są przez terapeutę zajęciowego.  

Praca w AFA CLUBIE jest bardzo istotnym elementem terapii afazji, gdyż oprócz terapii mowy i ręki, kontakt z innymi chorymi - w różnym stanie zdrowotnym - stanowi świetną psychoterapię.

Współpraca z innymi chorymi, więź emocjonalna pomiędzy nimi, wspólne rozwiązywanie zadań - daje nieocenione efekty terapii. 

Wszelkich informacji dotyczących terapii udzielamy pod numerem tel. 0-601 69 28 55.

Gabinet Specjalistyczny

ul. Krasińskiego 1a/2  

kom.: 601 69 28 55 

tel.: 59 84 205 84 

www.medycyna.rodzinna.net

 

SZCZECINEK

Przez pół roku szczecinecka Fundacja Przystań prowadziła rehabilitację dla osób dotkniętych afazją, czyli utratą zdolności mówienia. Chorzy i ich rodziny mają nadzieję, że to nie koniec.

Pan Antoni doznał udaru mózgu, przeżył, ale został częściowo sparaliżowany, ma niedowład kończyn i nie może mówić. Dla mężczyzny w sile wieku – a także jego najbliższych – odnalezienie się w nowej sytuacji to gigantyczne wyzwanie, któremu niełatwo podołać. Po udarze najczęściej jest się zdanym na całodobową opiekę, od nowa trzeba się uczyć podstawowych umiejętności, a bywa, że i mimo ciągłej rehabilitacji, nie ma szans na powrót do zdrowia. Ale bez codziennych ćwiczeń jakość życia dramatycznie się załamuje.

– Spotykaliśmy się ramach zajęć organizowanych w klubie Afa raz tygodniu od czerwca 2013 r. do końca listopada 2013 r. – mówi pani Danuta, żona pana Antoniego. – To niewiele, ale spotkania z psychologiem, rehabilitantem i logopedą bardzo dużo nam dają. Najważniejsze są jednak okazje do wymiany doświadczeń, bo dla większości z nas to nowe sytuacje. Korzystamy we wskazówek, podpatrujemy, jak inni sobie radzą. Najważniejszy jest jednak chyba wpływ na osoby, które są świeżo po udarze i ich bliskich. Są załamani, wręcz zdruzgotani, ale na przykładzie osób, które ćwiczą już jakiś czas, widzą, że daje to efekty i ich praca ma sens.

Projekt klub Afa był dofinansowany przez szczecineckie starostwo ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W ramach projektu funkcjonował klub dla osób z afazją oraz grupa wsparcia dla rodzin bądź opiekunów. Podczas spotkań prowadzone były zajęcia indywidualne i grupowe: terapia neurologopedyczna, terapia ruchowa, terapia zajęciowa i społeczna. - Prowadzone były różnego rodzaju treningi usamodzielniające m. in. z zakresu komunikacji i uspołeczniające, czy zajęcia integracyjne – mówi Joanna Szkodlarska, szefowa Przystani. Ponadto uczestnicy projektu korzystali również z pomocy psychologicznej. W sumie z pomocy skorzystało 16 osób z afazją i ich opiekunowie.

Wszyscy żałują, że projekt już się skończył, bo cierpiący na afazję do końca życia muszą mieć rehabilitację. Jest jednak szansa, że od nowego roku znajdą się pieniądze na dalszą działalność klubu. - Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w Klubie i grupie wsparcia zapraszamy do siedziby fundacji w Szczecinku przy ulicy Połczyńskiej 2a lub o kontakt telefoniczny pod numerem 94 371 42 52 – mówi Joanna Szkodlarska.

 

Fundacja „Przystań” ul. Połczyńska 2a, Szczecinek

Tel. 94 371 42 52

 

TORUN

 

Pracownia Rozwoju Porozumiewania jest odpowiedzią na problemy tej grupy osób niepełnosprawnych, które doświadczają trudności w porozumiewaniu się z otoczeniem, a stan ten jest trudno zmienić w sposób konwencjonalny. Projekt jest ofertą o unikalnym i innowacyjnym charakterze, skierowaną do grupy osób niepełnosprawnych, dotkniętych wielorakimi, często sprzężonymi problemami zdrowotnymi prowadzącymi w efekcie do pogłębiającej się alienacji i narastania trudności w porozumiewaniu się z otoczeniem.

Stan osób niepełnosprawnych ruchowo z problemami w komunikowaniu się najczęściej cechuje: brak możliwości porozumiewania się za pomocą słów, brak możliwości pisania za pomocą klasycznych narzędzi, brak spontanicznej aktywności twórczej, częstokroć brak dostępu do sprzętu komputerowego i specjalistycznego oprogramowania.

Pracownia wychodzi naprzeciw tym potrzebom, wykorzystując w terapii nowoczesne technologie, specjalistyczny sprzęt, peryferia i oprogramowanie komputerowe oraz profesjonalną pomoc terapeutów. Realizując program Pracownia Rozwoju Porozumiewania propagujemy alternatywne i wspomagające metody komunikacji znane i wykorzystywane w krajach zachodnich.

 

W/w problemy z dużym natężeniem dotyczą tak dzieci, jak i osób dorosłych. To wszystko rzutuje na ograniczenia i utrudnienia w rozwoju społecznym i osobistym, prowadząc do braku samodzielności w relacjach interpersonalnych i ogólnospołecznych.

 

Pracownia Rozwoju Porozumiewania pełni rolę poradni zwiększającej samodzielności porozumiewania się poprzez wykorzystanie Alternatywnych i Wspomagających Metod Komunikowania się (AAC) oraz technologii multimedialnych, informacyjnych (IT), jak również nowoczesnych technologii komputerowych specjalnie opracowanych z myślą o wsparciu samodzielności osób niepełnosprawnych. Placówka działa 5 dni w tygodniu przez cały rok. Przewidziane formy wsparcia to:

 

- zajęcia terapeutyczno-edukacyjne – głównym odbiorcą są dzieci i osoby niepełnosprawne z deficytami komunikacyjnymi i językowymi uwarunkowanymi zaburzeniami rozwoju poznawczego,

 

- zajęcia Integracji Sensorycznej - głównym odbiorcą są dzieci niepełnosprawne z zaburzeniami poznawczymi związanymi z percypowaniem własnego ciała i otoczenie – czucia-dotyku, układu przedsionkowego, proprioceptywnego, schematu ciała, lateralizacji - rzutującymi na nieprawidłowości w zakresie mowy, sprawności pisania i czytania, - zajęcia komunikacyjno-medialne

 

- (zajęcia indywidualne oraz grupowe) - głównym odbiorcą są dorosłe osoby niepełnosprawne, w tym zagrożone e-wykluczeniem, które poprzez wzrost samodzielności w korzystania z technologii informacyjnych (IT)- Internetu i multimedialnych technik graficznych i cyfrowych podnoszą swoją sprawność w zakresie samodzielnego porozumiewania się,

 

- wyjścia edukacyjne rozwoju osobistego – indywidualne oraz wyjścia edukacyjne rozwoju osobistego – grupowe- te dwie formy tworzą okazję do praktycznego wdrażania zdobytych podczas zajęć sprawności. Proces ten odbywa się w naturalnych sytuacjach, związanych z kontekstem społecznym (wyjścia do teatru, kina, na wystawy, koncerty, do sklepu, do instytucji użyteczności publicznej, itp.). Jest on pilotowany przez terapeutę, który odwołuje się do zdobytych przez beneficjenta podczas wyjść doświadczeń w dalszym toku terapii. Służy rozbudowie form i narzędzi do samodzielnego komunikowania się lub ich modyfikacji wraz z rozwojem beneficjenta.

 

Terapeutami projektu jest zespół wysokiej klasy specjalistów (oligofrenopedagodzy, surdopedagodzy, pedagodzy informatyki, neurologopeda, logopeda, psycholog, informatycy, osoby z uprawnieniami do terapii Integracji Sensorycznej). Posiadają oni przeszkolenie oraz wieloletnie doświadczenie w wykorzystaniu (AAC) oraz (IT) z beneficjentami Programu w latach wcześniejszych (2005 – 2012).

 

Pracownia Rozwoju Porozumiewania od początku istnienia współfinansowana jest przez Urząd Miasta Torunia, od kwietnia 2008 r. zajęcia w pracowni współfinansuje również Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Natomiast od 2011 roku współfinansuje również Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego Porozumiewania i Pracownia została objęta patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Założyciel, kierownik oraz ekspert merytoryczny  programu Pracownia Rozwoju Porozumiewania mgr Iwona Kamińska (pedagog-neurologopeda)

 

Stowarzyszenie „Jestem”

 ul. Żółkiewskiego 37/41,

87-100 Toruń

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

telefon kontaktowy: (56) 659 85 25 w. 170

telefon komórkowy: 510 135 968, 503 714 738

www.stowarzyszeniejestem.pl


Stowarzyszenie Afazja

Stowarzyszenie Afazja
Os. S. Batorego 31 E/ 79-80
60-687 Poznań

Telefon:  693295202
E-mail:  stowarzyszenie.afazja@o2.pl 

 

 

Znajdź Nas na Facebooku 

https://www.facebook.com/stowarzyszenie.afazja

 

NASI PARTNERZY

HARPO

 Producent

afasystem

oraz

Znalezione obrazy dla zapytania komlogo logo

 

ZAKUPY W INTERNECIE

faniMani

Bezpośrednio pokieruje Was do podstrony organizacji stowarzyszenia "Afazja".

https://fanimani.pl/zbieramy/stowarzyszenie-afazja/

Przygotowaliśmy Kalkulator Dobroczynności.

Pozwala on obliczyć wartość darowizny przy okazji zakupów. Możecie korzystać z niego, aby pokazać, że każde zakupy to szansa na darowiznę dla Waszej organizacji. Zapraszam do zabawy kalkulatorem na: https://fanimani.pl/kalkulator/.